Autogén tréning csoport
A Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ ingyenes Autogén tréning, relaxációs tanfolyamot szervez a Debreceni Egyetem dolgozói számára.
Szekanecz Zoltán az EULAR alelnöke
Az európai reumatológiai szervezetek szövetsége, az EULAR alelnökévé választotta Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának professzorát. Kiemelt célja a közép-kelet európai, ezen belül a hazai reumatológusok, szakdolgozók és betegek érdekének hatékony érvényesítése.
Változik a nőgyógyászati ellátás
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában júniustól átszervezik a szülészeti és nőgyógyászati ellátást. A változtatásokra a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika szülőszobájának felújítása, és az ezzel járó kapacitáscsökkenés miatt van szükség.
Otthonról hoztuk- Beszélgetés Hüse Szabó Edit, tanácsadó szakpszichológussal
Ne gyújts rá!
Magyarországon évente mintegy 7000 ember hal meg tüdőrákban. A betegek túlnyomó többsége a dohányosok közül kerül ki. Náluk a koronavírus-fertőzés is súlyosabb tünetekkel járhat. A megelőzés és a leszokás fontosságára hívják fel a figyelmet május 31-én, a nemdohányzók világnapján.
Színekkel a gyógyulásért
Mesefigurákat és rajzfilmhősöket ábrázoló festményeket adtak át a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet képviselői a DE Klinikai Központ Gyermek- és ifjúságpszichiátriai Osztályának pénteken. A fogvatartottak által készített képek otthonosabb környezetet teremtenek a gyógyuláshoz.
Látogatás szigorú szabályokkal
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is feloldották a látogatási tilalmat május 24-től. A látogatók azonban csak szigorú szabályok betartásával léphetnek be az egészségügyi intézménybe. A koronavírus-fertőzés miatt kezelt betegek továbbra sem látogathatók.
Emléktábla a professzor tiszteletére
Dombormű őrzi Záborszky Zoltán, a Debreceni Egyetem tavaly elhunyt professor emeritusának emlékét az Általános Orvostudományi Kar Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszékén. Az emléktáblát az özvegy jelenlétében szerdán avatták fel a Kenézy Gyula Campuson.
Elkezdődött a DROP8
A COVID-19 immunológiai és reumatológiai vonatkozásairól, immunológiai szövődményeiről is szó lesz a csütörtökön kezdődött háromnapos online DROP8 konferencián. A Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon mintegy 500 szakember vesz részt, és 80 előadás hangzik el.
Életmódváltó és stresszkezelési tréning
Életmódváltó és stresszkezelési tréning indul a Debreceni Egyetem dolgozói számára, a DEMEK szervezésében. A részletek ide kattintva olvashatók.