Családbarát munkahely

A DEBRECENI EGYETEM CSALÁDBARÁT SZOLGÁLTATÁSAI

A Debreceni Egyetem hazánk egyik legszélesebb képzési választékát nyújtó, több mint 9500 munkavállalót foglalkoztató kutatóegyeteme, ahol közel 26000 hallgató tanul.

Az egyetem Debrecen városában és a régióban meghatározó szerepet tölt be, mind a kutatás területén, mind pedig a helyi társadalom formálásában.

A kisgyermekes dolgozóink száma magas, gyermekgondozási szabadságon közel 600 fő van és 150 dolgozónk GYED vagy GYES folyósítása alatt dolgozik.
Munkavállalóink közül több, mint 2500-an igényelnek családi adókedvezményt.

Az egyetem Esélyegyenlőségi Tervet fogadott el. A tervben többek közt szerepel az egyenlő bánásmódhoz való jog és a családos munkavállalók részére biztosított kedvezmények kiterjesztése.

A Debreceni Egyetem vezetése elkötelezett a családbarát szemlélet képviselete, a családbarát szolgáltatások bevezetése és a családbarát szemlélet terjesztése mellett, hiszen számunkra elsődleges dolgozóink jólléte.

Büszkék vagyunk arra, hogy a Debreceni Egyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma Családbarát munkahely címét három alkalommal (2011, 2014, 2015) is elnyerte, 2012-ben pedig különdíjat vehetett át.

CSALÁDBARÁT SZOLGÁLTATÁSAINK

Évek óta szervezünk és biztosítunk családbarát programokat, illetve szolgáltatásokat.

Családbarát intézkedéseink:
  • Az egyetemi családi nap megrendezése
  • Mikulás-napi ünnepség megrendezése
  • Tavaszi Jégkarnevál megrendezése
  • Dolgozói Derbi megrendezése
  • Halottak napi megemlékezés megtartása
  • Apák napja megrendezése 2019. évtől
  • Baba-mama szoba üzemeltetése és ott gyermekfelügyelet biztosítása 2 éves kortól, maximum 2 órás időtartamra az egyetem Főépületében (Debrecen, Egyetem tér 1.)
  • „Anyahajó” kismama klub működtetése
  • Párkapcsolati Szabadegyetem előadássorozat a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom és a DEMEK közös szervezésében
  • Egyéni-, pár-, és gyermeknevelési konzultáció
  • Stresszkezelő tréning
  • Autogén tréningek
  • Pszichodrámacsoport
  • Jelnyelvi képzés
  • Nyári napközis tábor megszervezése
  • Egyetemi oktatási intézmények működtetése (bölcsőde, óvoda, iskolák)
  • Részmunkaidős és rugalmas foglalkoztatás lehetősége bizonyos munkaterületeken
Családbarát programjaink megvalósításában együttműködünk a Debreceni Egyetem stratégiai partnerével, a Lelkierő Egyesülettel.

KAPCSOLATFELVÉTEL

Folyamatosan dolgozunk a családbarát intézkedések körének bővítésén.

Várjuk dolgozóink igényeit és visszajelzéseit családbarát intézkedéseinkkel kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken:

Berényi András

DEMEK központvezető

Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Iroda

• 4032 Debrecen, Poroszlay út 97.
  • Telefon: 52/518-627
  • Egyetemi mellék: 61627
  • Weboldal: demek.unideb.hu

Forduljanak hozzám bizalommal!

Az aloldal a "Gondoskodó egyetem - családbarát intézkedések a Debreceni Egyetemen" című, CSP-CSBM-18-0082 azonosítójú projekt keretében jött létre.
A projekt megvalósítását az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta.

Updated: 2020.12.02.